Vuoden Seura-aktiivi
7.5.2020 15:36 Uutisointi / Pääsivusto

OFBC:n Vuoden Seura-aktiivi: Ari Vierimaa

Vuoden Seura-aktiivi, Ari Vierimaa

Seura-aktiivilla tarkoitetaan henkilöä joka on pitkäjänteisellä vapaaehtoistyöllään auttanut seuraa kehittymään sekä mahdollistanut omalla panoksellaan seuran jäsenille mukavaa harrastustoimintaa. Tämä jos mikä osuu napakymppiin Arin kohdalla!

Ari on varmuudella yksi eniten talkoilla OFBC:n eteen tekevistä henkilöistä, useissa eri joukkueissa valmentaminen, seuran taustoilla toimiminen ja jollain tasolla mukana olo käytännössä jokaisessa OFBC:n joukkueessa ovat olleet Arin arkea jo useita vuosia. Ari vastaa myös seuran tyylikkäästä ilmeestä, sillä nettisivujen, julkaisujen ja mainosten taustalta löytyy sama mies.

Jos koskaan, niin nyt palkitseminen osui takuulla oikeaan. "Kiitos, olen mykistynyt", sai Ari sanotuksi palkinnon saadessaan. Aina ei tarvitse paljoa puhua, työnjälki puhukoon puolestaan!

OFBC onnittelee Aria valinnasta Vuoden Seura-aktiiviksi!


   
Lisää uutisia
Oulun Floorball Club ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat