OFBC:n Maalivahtitreenit
27.8.2019 0:23 Uutisointi / MV-vuoro

Gamesaver!

OFBC:n maalivahtivuoro kaudella 2019-20

Seura panostaa maalivahtien pelipaikkakohtaiseen ohjaukseen tälläkin kaudella järjestämällä ilmaisia maalivahtivuoroja junioreille.

Vuoroilla maalivahdit ja maalivahdin pelaamisesta kiinnostuneet seuran juniorit saavat pelipaikkakohtaista valmennusta, vinkkejä sekä lisäharjoittelua.

Maalivahtivuoro on lisätty Jopox App:iin jota kautta vuorolle ilmoittaudutaan. Ensimmäiseen harjoitukseen maalivahti voi mennä paikalle ilman ennakkoilmoittautumista, pelaaja lisätään treenien jälkeen Jopoxin ryhmään. Halutessanne voitte pyytää maalivahtia lisättäväksi Jopoxiin etukäteen lähettämällä sähköpostia seuran toimistolle (toimisto@ofbc.fi). Jopoxissa maalivahtivuorolle voi ilmoittautua samoilla tunnuksilla kuin pelaajan oman joukkueen tapahtumiin.

Maalivahdit voivat käyttää vuoroa oman halunsa mukaan sekä oman joukkueen ohjelmaan sopivina kertoina (omat/joukkueen varusteet mukaan). Toivottavaa olisi että maalivahti ottaisi mukaan yhden laukojan!

Vuoro Kasarmilla sunnuntaisin klo 17-18 kalenterin merkittyinä päivinä. Vuoro alkaa 8.9., tarkista vuorot joko Jopoxista (treenirinkiin jo lisätyt) tai MV-vuoron sivuilta (Joukkueet -> Maalivahdit). Kasarmille kulku ovikoodilla.

Maalivahtivuorolla valmentajana toimii miesten edustusjoukkueen maalivahti Jesse Mäkelä.


   
Lisää uutisia
Oulun Floorball Club ry
«  Tammikuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Kategoriat